ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9478139
*
nr 947 8139
Spegel
NK, höjd: 100 cm
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2015
kl 19:17:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 23:48:06
1
500 kr
4/3 21:56:26
2
450 kr
4/3 21:56:26
1
500 kr (Budbetjänt)
4/3 21:56:39
2
700 kr
6/3 16:01:57
3
1.000 kr
8/3 14:50:06
4
1.300 kr
9/3 15:48:52
5
1.600 kr
9/3 19:12:32
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 947 8139
Spegel
NK, höjd: 100 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 23:48:06 | 1 | 500 kr |
4/3 21:56:26 | 2 | 450 kr |
4/3 21:56:26 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
4/3 21:56:39 | 2 | 700 kr |
6/3 16:01:57 | 3 | 1.000 kr |
8/3 14:50:06 | 4 | 1.300 kr |
9/3 15:48:52 | 5 | 1.600 kr |
9/3 19:12:32 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23